В днешния 8 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан загуби гостуването си на един от новаците - Левски Чепинци, с 2-1. На полувремето резултатът бе равен - 1-1.

На стадина в Доброславци при проливен дъжд домакините откриха в 5-та минута след рикошет. Балкан изравни в 11-та минута чрез Йоан Маринов. Пет минути преди края Чепинци вкара победния гол след контраатака.

"Играта ни в този мач не бе на ниво, особено в защита. Нападателите също пропуснаха доста чисти положения", каза Иван Редовски.

Един мач от този кръг между Марек и Рилски спортист бе отложен заради наводнен терен. Другите резултати: Чавдар Етрополе - Перун Кресна 3-1, Гранит Владая - Вихрен 0-0, Беласица - Ботев Ихтиман 2-0, Оборище - Пирин Разлог 0-1, Пирин ГД - Велбъжд 3-0, Банско - Надежда Доброславци 0-3, Кюстендил - Сливнишки герой 1-1.

След тази загуба, която е трета от началото на сезона - има 3 победи и 2 равни, Балкан остава на 9-то място в класирането с 11 точки.

В следващия 9 кръг на 3 октомври, събота от 16.00 ч. Балкан приема Кюстендил.