Днес в мач от 25 кръг на Югозападната трета лига отборът на Балкан спечели домакинството си срещу намиращия се на 14-то място в  класирането Левски Чепинци с 2-0. И двата гола бяха отбелязани до 6-тата минута на мача. Техен автор бе централният нападател Кристиян Ковачев - първия с отмерен удар с крак, вторият с глава, и двата след отлични подавания на Павел Петков.

Малко по-късно Емил Колев бе близо до трети гол за Балкан, но ударът ме мина покрай вратата. Все пак през второто полувреме домакините стигнаха и до трето попадение, но то не бе зачетено. След изпълнение на ъглов удар Петър Василев забоде топката в мрежата, но страничният рефер бе преценил, че при корнера топката била напуснала очертанията  на игрището.

След това мощен снаряд на Йордан Апостолов профуча на сантименри от страничната греда. А на два пъти Кристиян Ковачев имаше възможност да оформи хеттрик, но първия път ударът му бе спасен от вратаря на Чепинци, а при втория топката мина встрани от вратата.

След този успех Балкан запази седмото място във временното класиране, вече с равен брой точки с шестия Оборище Панагюрище. В следващия кръг тази събота отборът ни гостува на третия в класирането Кюстендил.

Всички резултати от днешния 25 кръг: Рилски спортист - Марек 0-2, Вихрен - Гранит Владая 6-1, Сливнишки герой - Кюстендил 0-4, Перун Кресна - Чавдар Етрополе 1-0, Ботев Ихтиман - Беласица 1-1, Пирин Разлог - Оборище 2-2, Велбъжд - Пирин Гоце Делчев 1-0, Надежда Доброславци - Банско 1-1.