Футболният отбор ная Балкан вече оглавява таблицата на временното подреждане в Югозападната трета лига. Това стана след днешния успех от 8 кръг като гост на Левски Чепинци с 2-0. Балкан има 21 точки, на второто излезе Чавдар Етрополе с 19, Беласица е на трето с 18.

На тежкия терен в Чепинци след падналия проливен дъжд непосредствено преди мача първото полувреме завърши без отбелязан гол. През второто обаче балканци отбелязаха два  и съвсем заслужено спечелиха трите точки. Това бе тяхна седма победа от началото на първенството.

В 62-та минута Николай Цветков-Демона направи мощен рейд, пусна към Калоян Бонев и голмайсторът бе точен за 1-0. Второто попадение за Балкан падна чак в 90-та минута.  Това стана директно от ъглов удар след красиво изпълнение на Павел Петков.

Ще припомним, че вчера лидерът преди този кръг Беласица загуби във Велинград от втората формация на Хебър Пазарджик. Другите резултати от днес: Чавдар Етрополе - Гранит Владая 2-0, Надежда Доброславци - Пирин Гоце Делчев 0-2, Пирин II - Ботев Ихтиман 0-0, Рилски спортист - Кюстендил 0-3, ОФК Костинброд - Септември II 1-2, Банско тийм - Вихрен 2-1, Сливнишки герой - Пирин Разлог 2-1, Оборище Панагюрище - Витоша Бистрица 2-2.

В следващия 9 кръг другата събота - 25 септември, от 17.00 ч. Балкан приема втория отбор на Хебър Пазарджик.