На проведеното миналата седмица в столичната Асикс Арена държавно първенство по шотокан карате три момчета от ботевградския филиал на клуб Оверфайт спечелиха отличия. Шампион в дисциплината кумите стана Георги Гетов, като победи и в трите си изиграни срещи. Той завоюва и още два медала - бронзови, в отборните надпревари на кумите и кумите микс.

В същите дисциплини с три бронзови медала е Венцислав Котов. Марин Христов също спечели бронзов медал в индивидуалното състезание на кумите.

Първенството на България трябваше да се проведе в края на март, но бе отложено поради известни на всички приини с коронавируса.   Оверфайт участва със 17 състезатели, които завоюваха общо 11 медала - 3 златни, 1 сребърен и 7 бронзови.

Треньорът Иво Мукански е изключително доволен от постигнатото. "На практика ние няколко месеца нямахме нормални условия за подготовка, тъй като дълго време спортните зали бяха затворени - каза той. - Единствените сериозни тренировки по карате състезателите проведоха на спортния лагер от 30 август до 7 септември."