В днешния 9 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан загуби домакинския си мач срещу Кюстендил с 0-1. Това бе трето поредно поражение, след като преди два кръга отново загуби у дома от един от новаците Гранит Владая, а миналата събота падна като гост и от друг новак - Левски Чепинци, с 2-1.

Домакините от Балкан нямаха нито един удар в очертанията на вратата през цялото време на срещата. Докато техните съперници имаха няколко удобни положения, най-чистото от което бе в последната минута на първото полувреме, когато техен играч изпусна от малкия пенал сам срещу вратаря, а в 61-та минута напречната греда спаси домакините от попадение.

Победното попадение Кюстендил отбеляза в 67-та минута след грешка в защитата на Балкан. След което опитите на домакините да стигнат до гол бяха твърде безплодни.

В следващия 10 кръг другата събота, 10 октомври Балкан гостува в Панагюрище на местния Оборище.

След това поражение Балкан се смъкна с две места по-надолу в класирането - вече е 11-ти с 11 точки, толкова има и 12-ят Ботев Ихтиман.