Днес в среща от 26 кръг на Югозападната трета лига Балкан бе гост на третия в класирането - Кюстендил.  Мачът бе изключително интересен и резултатен - двата отбора си вкара по 3 гола за крайното 3-3.

На стадион "Осогово" домакините откриха резутата още в 3-та минута чрез Евгени Гроздин. В 15-та Балкан изравни след отлично изпълнен пряк свободен удар от Павел Петков, който прехвърли стената и прати топката в незащитения от вратаря ъгъл.

След още 8 минути обаче Кюстендил пак  излезе напред в резултата. Негов автор отново бе Гроздин, който определено искаше да центрира в наказателното поле, но топката прехвърли защитата и вратаря на Балкан.

В 52-та минута Балкан отново изравни за 2-2 след страхотно изпълнение на Йордан Апостолов. Той се възползва от неразбирателство между двама играчи на домакините, пое топката с гърди, а след това с мощен шут с десния крак от границата на наказателното поле опъна мрежата.

В 72-та минута вратарят на Кюстендил Борис Груев нокаутира капитана на Балкан Петър Василев, когато при едно центриране в наказателното поле нацели главата му вместо топката и мачът бе прекъснат за няколко минути.

Балканци поведоха 3-2 в 80-та минута, когато Кристиян Ковачев се пребори настойчиво, отне топката, влезе в наказателното поле и пусна към Ангел Ангелов, коойто с отмерен удар изведе Балкан напред.

Само 4 минути по-късно, обаче, главният съдия Вангел Вангелов направо измисли дузпа за домакините. При едно центриране в наказателното поле играч на Кюстендил се строполи като крайпътно срутище. А Александров бе точен от бялата точка за 3-3.

След това Вангелов даде и 7-минутно продължение. В него домакините се опитаха да вземат трите точки, но можеха да останат и без една, тъй като в 92-та минута изигралият много силен мач Павел Петков (на снимката) имаше възможност за четвърто попадение за Балкан.

След удара от вратаря раната на главата на Петър Василев е доста голяма. "Ще се наложи да бъде зашита, ще го откараме най-вероятно в Пирогов", каза след мача треньорът на Балкан Иван Редовски.

Във временното класиране Балкан остана на седмото място с 39 точки.

В сряда, 14 април Балкан ще гостува на Надежда Доброславци в отложен мач от последния есенен кръг.

А в събота, 17 април в среща от 27 кръг от 16.00 ч. е домакин на Оборище Панагюрище.

Другите резултати от днес: Марек - Ботев Ихтиман 0-0, Левски Чепинци - Вихрен Сандански 0-3, Беласица - Пирин Разлог 2-0, Пирин Гоце Делчев - Перун Кресна 2-0, Гранит Владая - Надежда Доброславци 2-0, Банско - Велбъжд Кюстендил 1-0, Чавдар Етрополе - Рилски спортист 4-0, Оборище - Сливнишки герой 1-0

Снимка: sportal.bg