В първия си мач от новото първенство на НБЛ Балкан спечели гостуването си на Спартак Плевен с разлика от 41 точки - 102-61 (20-17, 29-16, 24-8, 29-20). Това бе среща от втория кръг на лигата, в първия Балкан трябваше да играе в Ботевград с Черноморец, но мачът бе отложен за 4 ноември.

Известно равновесие в зала Балканстрой имаше само в първата четвъртина, която зелените спечелиха с 20-17 с 13 точки на Джордан. В последните три минути на втората Балкан дръпна с двуцифрена разлика и на полувремето имаше аванс от 16 точки - 49-33.

За по-малко от две минути в началото на третата четвъртина балканци направиха серия от 10-0 и поведоха с 59-33. В тази част те отбелязаха 24 точки срещу едва 8 на домакините. В последните десет минути мачът се доиграваше, Балкан ги спечели с 29-20 за крайното 102-61.

Баскетболистите на Балкан превъзхождаха тотално своите съперници.  Те вкараха повече от половината си стрелби от игра - 56%, срещу 39% на Спартак. От тройката отбелязаха при половината си шутове - 14 от 28. При борбите балансът е 39-30, а още по-отчетливо бе предимството им при асистенциите - 22-10.

За победителите се разписаха всички, които взеха участие, не можаха да играят поради здравословни проблеми Станимир Маринов и Денислав Вутев. Най-резултатен с 18 точки бе Давонтей Джордан, дабъл-дабъл със 17 точки и 14 борби направи Тауан Ейджи. Силно игра и Крис Минков, вкарал 16 точки, също толкова отбеляза Николай Грозев, който освен това има и 8 борби и 5 асистенции. Капитанът Митко Димитров завърши с 12 точки, с 8 е Здравко Христов. За първи път в официален мач за Балкан този сезон игра Божидар Аврамов. За по-малко от 19 минути на полето той вкара 5 точки и направи 5 завършващи подавания. Марко Рамляк вкара 4 точки, с по 3 са Илиян Пищиков и направилият дебют при мъжете Николай Иванов.

За Спартак над всички бе Николай Маринов с 19 точки. Другият с двуцифрен точков актив е 38-годишният Тодор Тодоров.