Футболистите на Балкан станаха победители в областния кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Днес те победиха на финала като гости Сливнишки герой с 3-2.

Първото полувреме на стадиона в Сливница  бе за домакините, след което резултатът бе 2-1 в тяхна полза. Те окриха в 15-та минута, 2 минути по-късно Петър Василев изравни за 1-1 след удар с глава, а Сливнишки герой поведе с 2-1 в 40-та минута след контраатака.

Пет минути след началото на второто полувреме Петко Петков вкара за 2-2. А в 60-та Кристиян Ковачев отбеляза победния гол за Балкан след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

Трима от юношите на Балкан започнаха в стартовата единайсеторка - Йордан Дамянов, Спас Лазаров и Николай Миков. Дамянов асистира за първото попадение на Балкан.

В следващата междуобластна фаза на турнира за АФЛ Балкан ще има за съперник един от първенците на области Благоевград, Перник, Кюстендил и Пазарджик.