Футболистите на Балкан завършиха 1-1 при гостуването си на Ботев Ихтиман в среща от 12 кръг на Югозападната трета лига. И двете попадения бяха в края на първото полувреме. Първи откриха домакините в 39-та минута. А в 42-та Балкан изравни чрез капитана Здравко Атанасов (на снимката), след чийто удар топката първо срещна гредата и влетя в мрежата.

През второто полувреме повече положения за гол имаше Балкан, но не можа да ги оползотвори. Пет минути преди края бе пропусната и най-удобната ситуация за гостуващия тим.

В този 12 кръг една среща бе отложена заради коронавирус. Това бе мачът между Беласица Петрич и Вихрен Сандански. Оборище Панагюрище и Надежда Доброславци играят в неделя. Останалите резултати: Банско - Чавдар Етрополе 0-5, Марек - Пирин ГД 2-0, Гранит Владая - Рилски спортист 1-3, Левски Чепинци - Перун Кресна 3-3, Пирин Разлог - Сливнишки герой 0-0, в градското дерби Кюстендил победи Велбъжд с 3-0.

Във временното класиране Балкан е на 9-то място с 15 точки и голово съотношение 13-11. С 15 точки са и Надежда Доброславци и Рилски спортист. Начело е Марек с 29 точки.

В следващия 13 кръг, който е в събота, 31 октомври Балкан е домакин на Пирин Разлог. Срещата е от 14.00 ч. на стадион "Христо Ботев".