В днешния междуобластен финал на регион Югозапад за Купата на АФЛ, игран на неутрален терен на стадиона в Герман,  футболистите на Балкан загубиха от Марек с 2-4 след изпълнение на наказателни удари.

Редовните 90 минути завършиха при резултат 1-1.  Марек откри в 61-та минута, възползвайки се от грешно подаване на защитата на Балкан с последващо центриране и неспасяем удар с глава.

Изравнителният гол за Балкан отбеляза след самостоятелна акция Петко Петков в 79-та минута.

Според регламента веднага се пристъпи към изпълнение на дузпи. Първи започна Марек с точен удар, след това Ангелов вкара от бялата точка за Балкан за 1-1. При втората дузпа за Марек вратарят на Балкан Калин Дончев спаси удара на играч на тима от Дупница, а зелените бяха точни и поведоха с 2-1. Последваха обаче два пропуска на Балкан - ударът на Петко Петков бе спасен, а след това Руйчев  не можа да улучи вратата. Дупничани вкараха своите удари и за последната дузпа на Балкан нямаше смисъл. Балкан - Марек 2-4.