Тази вечер баскетболистите на Балкан записаха второ поредно поражение при гостуванията си на Рилски спортист този сезон. Те отстъпиха с 82-77 (31-24, 12-24, 22-3, 17-26).

В мача имаше огромни амплитуди от страна и на двата отбора. През първата четвъртина домакините отбелязаха цели 31 точки срещу 24 на Балкан, като стрелбата на домакините бе 70 процента. Балкан игра много силно през втората част - вкара отново 24 точки, но допусна само 12. С което направи пълен обрат и на полувремето имаше аванс от 5 точки - 48-43.

В третата четвъртина обаче зелените действаха катастрофално. Домакините я изиграха зашеметяващо и направиха серия от 22-0. Балкан бе на път за нов антирекорд - да завърши частта без кош, но 20 секунди преди нейния край Николай Грозев вкара тройка.

В последния период на срещата балканци бяха значително по-мобилизирани от своите съперници. И постепенно започнаха да намаляват изоставането си, което 50 секунди преди края достигна само до 2 точки - 79-77. След това обаче не можаха да отбележат  кош и отстъпиха с 82-77.

Най-резултатен за Балкан със 17 точки бе Николай Грозев - 5 тройки от 6 опита. С 16 точки бе Сияни Чеймбърс. Божидар Аврамов отбеляза 15.  С 14 е  Тауан Ейджи. С по 6 точки са Крис Минков и Станимир Маринов, под нивото си бяха Дарко Балабан с 4 точки и Димитър Димитров с 2. Давонтей Джордан завърши без отбелязан кош.

За Рилски спортист  топреализатор с 20 точки е Павлин Иванов. Николас Карвачо завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби, Брендън Браун вкара 14 точки, Алекс Симеонов - 13.

В сряда, 7 април Балкан е гост на Левски Лукойл, а в събота е домакин на Академик Пловдив.