След като във вторник победиха с 2-0 Ботев Ихтиман като гост в областния кръг на турнира за Купата на България, днес футболистите на Балкан се наложиха над същия съперник, но в Ботевград, в първия кръг от шампионата на Югозападната трета лига. Те спечелиха първото си домакинство с 2-1.

След като през първото полувреме  създадоха няколко удобни положения, домакините отбелязаха гол две минути преди неговия край. При една контраатака Павел Павлов подаде отличен пас към Николай Цветков и Демона бе точен с удар с левия крак малко преди границата на наказателното поле.

Балканци изригнаха за втори път в 52-та минута. Те сътвориха чудесна бърза комбинация, започнала от Павел Павлов, Николай Цветков майсторски се освободи от своите пазачи, пусна към Калоян Бонев и нападателят направи 2-0 за Балкан.

В 61-та минута бе отсъдена дузпа в полза на гостите за нарушение на Здравко Атанасов в наказателното поле. Вратарят на Балкан Костадин Котев обаче спаси  силния удар  от бялата точка на Балджийски, като закова топката в ръцете си.

След това изгодна възможност да увеличи преднинта на Балкан имаше Павел Павлов, като излезе сам срещу вратаря, но не можа да го преодолее.

Гостите от Ихтиман заиграха по-активно и успяха да намалят на 2-1 в 85-та минута. След това обаче влезлият като резерва Николай Миков можеше да вкара трети гол, направи добър пробив, но не можа да преодолее вратаря на гостите. Краен резултат 2-1 за Балкан.

В другите мачове от I кръг се получиха следните резултати: Оборище - Пирин II 2-0, Левски Чепинци - Сливнишки герой 0-2, Хебър II - ОФК Костинброд 2-2, Чавдар Етрополе - Надежда Доброславци 2-0, Беласица - Рилски спортист 3-2, Гранит Владая - Банско 3-2, Пирин Разлог - Вихрен 1-0, Септември II - Пирин Гоце Делчев 2-2, Витоша Бистрица - Кюстендил 2-2