Александър Везенков стартира новия сезон в Евролигата по начина, по който завърши 2020/2021 – на високо ниво. Българинът бе с основна заслуга за разгрома на Олимпиакос над Баскония със 75:50 в мач от 1 кръг, който се проведе в Двореца на мира и дружбата в Пирея.

206-сантиметровото крило даде импулс на Олимпиакос, като поведе реализаторската му листа с 16 точки след 5/8 от средно разстояние, 1/3 от тройката и 3/5 от линията за изпълнение на наказателни удари. На сметката си националът остави още 3 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки за 23 минути на паркета като титуляр.

Това бе страхотен мач, особено през първото полувреме, когато играхме много здраво в защита. Лимитирахме съперника до 50 точки. В нападение обаче имаме още много какво да подобряваме. Странно е да има фенове, защото цяла година играхме без тях, но аз съм наистина щастлив, че бяха до нас. Очакваме с нетърпение следващите двубои с тях„, сподели Александър Везенков.