В предварителния кръг за Купата на България Чавдар Етрополе надви Доростол Силистра на техен терен с 1:2 гола.
Поради далечното разстояние само десетина наши привърженици са били на мача в Силистра, срещу повече от 700 местни зрители.
Но не това е най-важното, защото показахме, че отбор като Чавдар може да побеждава дори и при такива обстоятелства.
Първият гол за гостите е след попадение след удар в движение на Мартин Русев в 13-та минута. В средата на полувремето юношата от ЦСКА в Чавдар Адриан Олегов, след центриране от фаул, изравнява резултата 1:1. С този резултат от първото полувреме, двата отбора явно са очаквали да се надиграят при дузпите, но в 118-та минута Александър Русков попарва надеждите на домакините при 1:2 за Чавдар Етрополе.
Така Чавдар Етрополе се класира за 1-вият кръг за турнира за Купата на България.