В първия си мач от подновяването на редовния сезон на НБЛ - гостуването в Самоков, отборът на Балкан загуби от домакините с 85-73 (22-17, 21-24, 30-18, 12-14). Баскетболистите на Рилски спортист показаха повече аргументи и спечелиха заслужено, с много силна игра особено през третата част, завършила 30-18 в тяхна полза.

Голямата разлика най-общо бе тази, че домакините показаха отборен баскетбол. За разлика от техните съперници, които в немалка част от времето не действаха по този начин. Зелените имаха проблеми и в защита - гардът на Рилски Брендън Браун надиграваше с лекота всеки, който бе срещу него.

От статистиката: победителите вкараха точно половината от стрелбите си - 32 от 64, докато успеваемостта на Балкан бе 41% - 26-63. Домакините вкараха 46 точки под коша срещу 30 на Балкан. Рилски спортист наказа грешките на Балкан с 22 точки срещу само 8 точки на гостите по този показател.

Най-резултатен за Балкан с 20 точки бе Дюкс. Дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби има Тибодо. С по 10 са Уошингтън и Димитров, 6 вкара Минков, с по 4 са Ст. Маринов, Грозев и Маркс. В този мач не игра турският баскетболист Алихан Демир, с когото Балкан се раздели.

За Рилски спортист с 24 точки и 6 асистенции е Брендън Браун, 16 отбеляза Алекс Симеонов, 13 вкара Златин Георгиев, с по 11 са Хес и Потрър, овладял 16 борби.