В последния си мач от група А на Балканската лига баскетболистите на Балкан загубиха  гостуването си на ФМП Академия със 77-75 (15-20, 16-24, 22-15, 24-16). Това бе последна среща в групата и за тима от Скопие, който завърши с баланс от 2 победи и 6 поражения, изпреварвайки временно Левски, но е  без шанс да продължи по-нататък.  Балкан остава на третото място с 4 победи и 4 загуби и е сигурен участник в следащата фаза.

В залата в община Кисела вода балканци започнаха силно, поведоха с 11-2, взеха първата четввъртина с 20-15, а на полувремето имаха двуцифрен аванс от 13 точки - 44-31. В края на третия период домакините намалиха изоставането си до 6 точки - 53-59.

Обратът започна в първата минута на последната четвъртина, когато ФМП поведе за първи път. До края на мача водачеството често се сменяше, стигна се и до доста равенства, последното от които бе при оставащи две минути 75-75. След това играчите на Балкан не можаха да вкарат нито веднъж, а ФМП отбеляза само един кош, който се оказа достатъчен за успеха им.

Балкан не можа да се справи с гардовете на съперника. Сърбинът Стефан Кръстаич наниза 25 точки, американецът Айви вкара 18. 13 има Лука Стояновски,  с 12 е Неделко Кошанин.

За Балкан с по 14 точки са Димитър Димитров, овладял 9 борби, и Трейвин Тибодо- всичките през първото полувреме. При дебюта си Амад Рори отбеляза 11 точки, с 10 е Дерик Маркс, по 8 имат Крис Минков и Калил Дюкс, 5 вкара Уошингтън, с 4 е Станимир Маринов, 1 добави Грозев.