Във втората си предсезонна проверка, която се игра днес на обновеното игрище с изкуствено покритие,  футболният отбор на Балкан отстъпи пред лидера в Северозападната трета лига Спартак Плевен с 2-0. И двете попадения бяха реализирани от централния нападател Преслав Антонов - първото в 16-та минута, второто в 57-та.

Повече изгодни положения Балкан имаше през първото полувреме, най-опасното бе в 34-та минута, когато удар на Кристиян Ковачев с глава бе спасен от вратаря на Спартак. След това в рамките на две минути - между 40-та и 42-та, силни, но неточни удари отправиха Николай Цветков и Павел Петков. За Балкан не игра титулярният централен защитник Петър Василев и титулярният халф Йорвдан Апостолов.