Тази вечер в зала Универсиада баскетболистите на Балкан се наложиха над домакините от "Левски 2014" със 72-59 (21-19, 12-9, 19-18, 20-13). Това бе четвърти успех на зелените от началото на сезона - две победи в НБЛ и две за Балканската лига.

Балкан доминираше почти през цялата среща, съперикът му успя да поведе само веднъж - при 17-16 в 8-та минута, и то след като в петата минута изоставаше със 7-14. Балканци имаха преднина от 2 точки след първата част, на полувремето авансът им бе  5 точки - 33-28.

Три минути след началото на третата четвъртина Балкан за първи път направи двуцифрена разлика - 42-32, но със серия от 6-0 "Левски" се доближи до 6 - 46-52 след нейния край.

В последния период балканци продължиха да играят по-добре и неутрализира опитите на домакините да направят обрат. Нещо повече, в последните пет минути на мача разликата в тяхна полза отново стана двуцифрена. А с тройка малко преди края влезлият в последните секунди Александър Гавалюгов фиксира крайното 72-59, което бе и най-голямата преднина на Балкан в срещата.

Победителите вкараха една трета от стрелбите си зад дъгата - 10 от 20, което е 33%, докато Левски е едва с 15% - 3 от 19. Балкан изоставаше в борбата - 28 спрямо 37, имаше и по-малко асистенции - 13 на 19, но допусна цели 9 грешки по-малко от съперника. Тези грешки на домакините бяха наказани от Балкан с 23 точки срещу само 6 на "Левски" по този показател.

Амад Рори бе най-резултатен за Балкан с 20 точки.Дерик Маркс отбеляза 18, с 13 е Димитър Димитров, 11 вкара Станимир Маринов. Уошингтън има 4, с по 3 са Николай Грозев и Александър  Гавалюгов. За Левски топреализатор с 22 точки стана Чавдар Костов, другият с двуцифрен актив е Ивица Радич.  Марио Литъл завърши с 8, по 5 имат Венци Петков и Чернокожев.