Момчетата на Балкан до 16 години пропуснаха шанса да се борят за едно от двете места, даващи право на участие във финалите на EYBL. Днес следобед в унгарския град Печ  в среща за второто място в преварителната група те отстъпиха пред румънския Щиинца Букурещ със 72-75 (25-21, 20-17, 18-20, 9-17).

Воденият от Николай Пеев тим на Балкан спечели първите две части и на полувремето имаше преднина от 7 точки - 45-38. Продължи да бъде напред в резултата и след третия период с 63-58. В последните десет минути обаче не издържа, загуби частта с 9-17, а с това и мача със 72-75.

Така утре Балкан ще играе с четвъртия от другата група. А за определяне на двата отбора от централноевропейската дивизия на финалите във Вилнюс  от групата на Балкан ще играят първият в нея Ратгебер Унгария, от който нашите снощи отстъпиха с 2 точки разлика 74-76, и румънците от Щиинца.

Най-резултатен за Балкан бе Александър Гавалюгов с 19 точки. Кристиян Василев отбеляза 18, като още след първото полувреме бе направил дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби.  Николай Нецов вкара 9 точки, с по 6 са Виктор Груев и Кр. Савов. За румънския тим топреализатор с 33 точки стана Орбулеску, с 13 е Михня.