Юношите на Балкан до 16 години започнаха с убедителна победа плейофите от Европейската младежка баскетболна лига (EYBL CE) в Унгария. В първия си мач от група А тимът, воден от Николай Пеев, надигра румънския У-БТ Клуж Напока с 90-59, след като водеше през целия мач. По-късно днес от 19:40  българско време ботевградчани срещат домакините от Ратгебер Академия.

Румънският тим поведе само в началните минути, но Балкан бързо си взе предимството и след първата част поведе с 5 точки при 15-20. Със силна игра на бърза атака нашите направиха серия 21-5 във втората и се откъснаха сериозно напред. Съперникът допусна доста грешки,от които нашите се възползваха и на почивката водеха с най-голямата разлика в мача от 28 - 25-53. Клуж спечели третата четвърт с 23-12 , след като направи серия 15-2 в края на периода. Тогава тимът свали малко разликата до 17, но Балкан се върна още по-силен в последната и спечели убедително двубоя. Най-малката разлика в началото на последната стигна 15 точки, но Балкан затвори мача с 16-2 и ликува с убедителна първа победа в Печ.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 35 точки и 8 борби. Галин Георгиев имаше 12 точки и 9 борбик, а Кристиян Василев направи дабъл-дабъл с 13 борби и 11 точки.