В първия си мач от втория турнир на европейската младежка лига EYBL, който започна днес в унгарския град Печ, отборът на 15-годишните момчета на Балкан бе надигран от домакините от Ратгебер Академи с 95-50 (24-15, 26-10, 22-17, 23-8).

Воденият от Иван Коцев тим видимо отстъпваше на тима на домакините. На полувремето изоставаше с 50-25, след третата част разликата бе 30 точки - 72-42, последната част завърши при 23-8 за Ратгебер за крайното 95-50. Младите балканци загубиха тотално борбата под двата коша - имат два пъти по-малко овладени топки - 32 срещу 64 на победителите. Направиха и много грешки - 26, срещу 14 на Ратгебер.

Трима от Балкан са с двуцифрен точков актив: Петър Симеонов е с 14 точки, с 13 е Егор Манохин, 12 има  Цветомир Миков. За победителите с 27 точки е Балинт Бурони, с 24 точки е Бенжамин Павлик, 18 вкара Мате Шалонтай.