Шампионът Лукойл Академик буквално размаза столичния ЦСКА в първия мач от III кръг на НБЛ. "Студентите" победиха в Правец със 128:87. Най-резултатни за победителите бяха Тим Пикет с 27 точки, Христо Николов добави 21, Димитър Ангелов се отличи с 18, а Веско Веселинов завърши с 12 за успеха на Лукойл. Йордан Бозов наниза 19 точки, Милош Шакота се отличи с 18, а Николас Бохоридис завърши с 13 при тежкото поражение на ЦСКА.

Тимът на Любо Минчев уби интригата още след 10 минути игра. През първата четвърт крилото на Лукойл Тим Пикет наниза 6 тройки за 38:19. Във втората част разликата набъбна до 30 точки в полза на домакините за 63:33, 1 минута преди края полувремето. След първите две части Академик водеше с 65:38. В третата част аванса на Лукойл достигна 40 точки за 90:50, а след това и 45 за 95:50. Минута и половина преди края на тази четвърт "студентите" вече достигнаха границата от 100 точки за 100:55. Оставащото време до края се превърна в шоу на крилото Христо Николов. Бургазлията направи гръмотевични забивки в края, две от които реализира, след като отне на два пъти топката в защита. След 30 минути игра Лукойл вече водеше с 46 точки за 106:60 и се очертаваше пълен погром за "червените". Старши-треньорът на шампионите Любо Минчев използва всички свои състезатели в срещата, като всеки един от неговите възпитаници успя да се разпише. В последните 10 минути домакините доиграха мача в типичния си стил и спечелиха с общо 41 точки разлика.

През целия двубой личеше, че новосформираният отбор на Росен Барчовски няма никакъв капацитет поне малко да затрудни или да противодейства на шампионите.