Днес в Ямбол в мача за третото място на държавния шампионат за юноши до 19 години баскетболистите на Балкан отстъпиха пред пловдивския Академик със 77-74 (19-27, 21-14, 16-14, 21-19). Така воденият от Мирослав Ралчев тим  остана на четвърто място в класирането, а бронзовите медали станаха притежание на тима от Пловдив.

Балкан спечели първата четвъртина с 8 разлика - 27-19, но загуби втората с 21-14 и на полувремето авансът му бе 1 точка -  41-40.  В третия и четвъртия период битката бе изключително оспорвана. След 30 минути Академик имаше преднина от 1 точка - 56-55.

Четвъртата част започна с постоянна смяна на водачеството с по една точка. Това продължи до 37-та минута, когато Академик поведе с 4 - 69-65. Последваха два тайм-аута на Миро Ралчев и след втория - 18 секунди преди края, балканци се доближиха само до 1 точка - 74-73 с тройка на Гавалюгов. При последвалата размяна на наказателни удари пловдивчани успяха да спечелят мача със 77-74.

25 точки за Балкан отбеляза Александър Гавалюгов. С 13 е Николай Ненчев, дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби има Кристиян Челенков, 9 точки вкара Веселин Христов, със 7 точки остана Михаил Гавазов.  За Академик двамата най-резултатни са Янис Кикридис с 34 точки и Красимир Михов с 24, който има и 14 овладени топки.