В предпоследния кръг футболистите на Балкан бяха гости в Сандански  на застрашения от изпадане Вихрен. Домакините спечелиха трудно с 3-2 и със сигурност и догодина ще играят в Югозападната трета лига.

Вихрен откри в 27-та минута и полувремето завърши при 1-0. В 53-та минута Калоян Бонев изравни 1-1. Но пет минути по-късно бе отсъдена дузпа за домакините, която те реализираха за 2-1, а в 72-та отбелязаха и трети гол. В 86-та минута Павел Петков вкара втори гол за Балкан. В тази среща Балкан бе без наказания Димитър Руйчев и контузения Йордан Апостолов.

Другата събота в последния кръг на Югозападната трета лига Балкан ще бъде домакин на Кюстендил. Срещата е от 18.00 ч. на стадион "Христо Ботев".