Бългаирнът е 11-и в спринта

Българският талант в автомобилния спорт - Никола Цолов, получи намигване от съдбата след края на спринтовото състезание от Формула 3 в Австралия.

Цолов финишира 15-и, но 10-секундно наказание на негов коннкурент го изкачи до 14-ото място, а часове по-късно, той вече е 11-и в крайното класиране.

Макар с доза късмет и по служебен път, това е най-доброто постижение на 16-годишния Цолов, който отана на едно място от зоната на точките.

Трите позиции напред за Цолов се дължат на дисквалификация на тримата пилоти на "МП Моторспорт" - Франко Колапинто, Мари Боя и Джони Едгар. Причината за тяхната дисквалификация е проблем с вертикалния стабилизатор, който не отговаря на заложените от ФИА изисквания за Формула 3.

Разочарованието е най-голямо за Колапинто, който спечели спринта, но с новото подреждане победата отива за Зак О'Съливан от тима на "Према".

Състезнието от Формула 3 в Австралия е тази нощ, като стартира в 2:05 българско време.