Баскетболният отбол на Балкан се класира за финала в НБЛ! Днес в четвъртия полуфинален мач той отново спечели като гост на ЦСКА с 92-83 (18-20, 31-27, 17-15, 26-21), а с това и серията с 3-1 победи

Така балканци се класираха в битка за трофея за втора поредна година и за шести път в последнните няколко първенства. Зелените ще очакват съперника си между Рилски спортист и Черноморец, засега тимът от Бургас води с 2-1 успеха.

Балкан загуби първата четвъртина с 20-18, във втората направи обрат и на полувремето  имаше аванс от 2 точки - 49-47.  След третия период водеше с 4 - 66-62, а три минути селед началото на последната част преднината му стана двуцифрена - 77-66.  Успя да я задържи почти до края, с изключение на тройка на Симеонов 1.40 минути преди края за 80-88. След това зелените  бяха точни от наказателната линия и спечелиха заслужено с 92-83.

Мануел Суарес вкара 31 точки, като пропусна само една стрелба - 11 от 12, овладя и 6 борби под двата коша. С 13 точки и 5 асистенции е Христо Захариев. 12 отбеляза отлично вкючилият се Николай Грозев, с толкова е и Денг Адел. С 8 точки е Пол Джакксън, 7 отбелязаха Павлин Иванов и Никос Дипларос, 2 добави Димитър Маринчешки.

За ЦСКА с 27 точки е Чо, Венци Петков вкара 15.