Днес в първия полуфинал от финалите за юноши до 19 години отборът на Балкан победи Шумен със 74-59 (17-23, 23-4, 15-12, 19-20). И утре от 17.30 ч. в зала Триадица ще играе за шампионската титла с победителя от започващия по-късно втори полуфинал между ЦСКА и Академик Бултекс.

Балканци започнаха вяло и позволиха на своя съперник да вземе първата четвъртина с 23-17.  Във втората обаче започнаха вихрено със серия от 15-0 и дръпнаха с 32-23, а на полувремето вече имаха двуцифрена преднина - 40-27. Продължиха да играят по-добре и в третия период, резултатът след който бе 55-39. В последната четвъртина запазиха аванса си и победиха със 74-50.

Най-резултатен за Балкан с 18 точки бе Кристиян Василев, той направи и дабъл-дабъл с 10 овладени борби и е с най-висок коефициент.  С 11 точки и 6 борби е Александър Гавалюгов, Иво Корестилов вкара 10 точки. С 9 точки и 9 асистенции е Михаил Калинов. Стефан Михайлов отбеляза 7 и овладя 12 борби под двата коша. С 6 точки е Кристиян Дялов, по 5 вкараха Антоан Виденов и Марк Шопов., 3 добави Николай Нецов.

За Шумен с най-много точки - 26, , е Баръш Мустафа, 10 има Стефан Невелинов.