Баскетболистите на Балкан изостават във ф иналната серия с Рилски спортист с 0-2, след като загубиха и втората среща при гостуването на Рилски спортист със 102-97 (26-27, 24-23, 24-24, 28-23). Третият мач е в Ботевград та 28 май от 19.00 часа.

За разлика от първата среща, втората в Арена Самоков вървеше кош за кош почти през цялото й времетраене. На полувремето резултатът бе равен - 50-50, такъв бе и след третата четвъртина - 74-74. Так вървеше до последната минута, когато балкан поддържаше пасив от 2 точки, но в решителните моменти на два пъти не успя да вкара тройки чрез Диксън и Хана, докато самоковци бяха точни. В последните десет секунди при 2 посив за Балкан Чавдар Ксотов вкара 3 наказателни удара и оформи крайното 102-97.

Близо двайсет минути Блакан игра без своя капитан Митко Димитров, който в третата част получи удар в лицето и не можа да завърши мача.

С 20 точки за Балкан е Николай Грозев, 19 вкара Майки Диксън, с по 17 са Йордан Минчев и Сюприйм Хана, 10 има Георги Герганов.  За Рилски спортист с по 21 точки са Чавдар Костов и Скот.