Тази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан спечелиха и втория мач от финалната серия от първенството на НБЛ. Тя бе още по-убедителна в сравнение с първата среща - 87-64 (25-14, 16-10, 16-18, 30-22).

Третият мач е в четвъртък, 1 юни в Бургас. Ако Балкан отново спечели - серията приключва. В противен случай предсдтои още една среща, отново в Бургас, на 3 юни.

Още в 8-та минута балканци поведоха с  двуцифрена разлика - 25-14. Във втората четвъртина продължиха да я увеличават - 29-14 в 12-та минута, 32-19 в 15-та, 37-21 в 17-та, а първото полувреме завърши при 41-24.

Минута след началото на третия период разликата стана 20 в полза на Балкан - 44-24. Последва известен спад в играта на домакините, вследствие на който Черноморец свали изоставането си до 9 точки в 27-та минута. Много бързо обаче , с два поредни коша на Адел, балканци си върнаха двуцифрения аванс и след тази част резултатът бе 57-42.

В самото начало на последните десет минути преднината на Балкан надхвърли двайсет точки, стигна до 27 при 71-44. Двамата треньори извадиха титулярите и последната сирена дойде при 87-64 за Балкан.

Мануел Суарес отново бе най-резултатен за Балкан с 25 точки, има и 8 овладени борби. Силен мач изигра и Христо Захариев, реализирал 16 точки със стрелба 6 от 8.  С 12 точки е Денг Адел, 10 вкара Николай Грозев, с 8 е Илиян Пищиков, 5 има Никос Дипларос, който е с 8 асистенции и 7 борби, по 4 вкараха Митко Димитров и  Пол Джаксън, с 3 е Павлин Иванов.

За Черноморец двама са с  двуцифрен точков актив - с 13 точки е Мунис Туту. 12 има Брайс Нзи.