Днес футболният отбор на Балкан - без един от лидерите си Павел Петков и без Дейвид Йорданов, победи в Ботевград Сливнишки герой с 4-2 и спечели областния финал в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Утре ще се тегли жребият, който ще определи следващия му съперник.

Балканци първи отбелязаха гол - в 19-та минута Здравко Атанасов отправи силен и точен удар далеч от границите на наказателното поле. До края на полувремето обаче гостуващият тим се възползва на два пъти от грешки в отбраната на Балкан и поведе с 2-1. При 1-1 Николай Миков от Балкан удари страничния стълб, а при 1-2 напречната греда спаси гостите от попадение след пряк свободен удар, изпълнен от Здравко Атанасов.

Второто полувреме премина при пълно надмощие на Балкан. Домакините обърнаха резултата с голове на Калоян Бонев и Емил Колев. А десетина минути преди края Здравко Атанасов с втория си гол в мача оформи крайното 4-2 за Балкан.

След края на срещата на Балкан бе връчена купата за областен победител в турнира на АФЛ.