Мъжкият баскетболен отбор на Балкан спечели гостуването си на ЦСКА с 92-80 (24-25, 25-24, 17-18, 26-13). Успехът отново бе абсолютно заслужен и дойде след силна последна част.

Двата тима си размениха първата и втората четвъртини, завършили с по 1 точка разлика и на полувремето резултатът бе равен. В тези първи две части балканци не можаха да се справят с капитана на червените Венци Петков, който не само вкара 24 точки, но направи и 6 асистенции.

След третия период домакините излязоха напред с точка разлика - 77-76. В последнте десет минути обаче зелените се развихриха и започнаха да трупат преднина, който с тройка на Бъни в 35-та минута стана двуцифрена - 81-69. След това методично прибавиха още точки към актива си за крайното 92-80 в тяхна полза.

Най-резултатен за Балкан с 20 точки бе Майки Диксън. По 13 точки вкараха Димитър Димитров и Георги Герганов, който има 5 борби и 6 асистенции. С най-висок коефициент на полезност - 23, е Йордан Минчев, който реализира 12 точки  с 6 борби и 4 отнети топки, с 9 точки е Сюприйм Хана, по 7 имат Илиян Пищиков и Ерик Адамс, 6 вкара Николай Грозев, с 3 е Мартин Сотиров, 2 добави Стефан Михайлов.

За ЦСКА , който в тази среща бе без Георги Боянов, най-резултатен с 26 точки бе Венцислав Петков. Със 17 е Александър Радукич, 12 вкара Камерън Грегъри.