Тази вечер баскетболистите на Балкан спечелиха гостуването си на ЦСКА и победиха с 10 точки разлика - 88-78 (24-25, 25-16, 14-19, 25-18). И кръг преди края на второто завъртане излезе на четвъртото място в класирането. За да остане на тази позиция, му трябва победа и в последния мач, който е в Ботевград на 16 февруари с Академик Пловдив.

Срещата премина през няколко обрата. След равностойна първа четвъртина, завършила с точка разлика за ЦСКА, Балкан спечели втората с 25-16, след като бе достигнал до аванс от 13 точки,  и на полувремето резултатът бе 49-41 в негова полза.

Третият период бе за домакините, които го спечелиха с 19-14 и след него авансът на Балкан бе само 3 точки - 63-60. Всичко остана да се реши в последните десет минути.  В самото им начало ЦСКА се доблиги со 2 точки при 65-67. Последваха силни минути на зелените, които четири минути преди края отново натрупаха двуцифрен актив - 79-68. Въпреки опитите на ЦСКА за обрат, подпомогнат откровено от отсъждания на реферите, балканци успяха да удържат стремежа им. И победи трудно, но заслужено с десет точки разлика - 88-78.

Много силен мач за победителите изигра Йордан Минчев. Той стана топреализатор с 22 точки, има 7 борби и 3 асистенции, което му определи най-висок коефициент на полезност от 26. След срещата той посвети победата на дядо си, който днес има рожден ден. Сюприм Хана вкара 14 точки и направи 5 асистенции, силни минути в последната част имаше Илиян Пищиков, който отбеляза 13 точки. С 12 еточки и 9 овладени топки е Димитър Димитров, с по 9 са Мартин Сотиров и Майки Диксън, 7 точки и 8 борби има Николай Грозев, 2 точки добави Герганов.

За ЦСКА с 21 точки и 14 борби е Александър Радукич, 20 вкара Боянов, с 15 точки и 9 асистенции е Венци Петков.