Бостън Селтикс записа пети пореден успех тази нощ, като се наложи над Торонто с 94:87. Шампионите обаче отново не взеха победата с лекота, като доста се потрудиха, за да си я заслужат. Пол Пиърс реализира 22 точки само за последните 12 минути от мача, за да донесе успеха на „зелените”. Капитанът завърши с общо 36 точки, въпреки болките в навехната му дясна китка, които го тормозят от седмица. Бостън преодоля пасив от осем точки, благодарение на Пиърс, и взе седма победа за този сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Дори и най-сериозните усилия на Торонто нямаше как да спрат феноменалните изстрели на Пиърс. Кевин Гарнет помогна с 21 точки и 10 борби, а Рей Алън реализира 19 точки за Селтикс. Само през второто полувреме тимът вкара 58 точки, след значително по-слабите първи 24 минути, когато наниза едва 36. За Индиана най-много вкара Джърмейн О`Нийл – 23 точки плюс 11 борби. По-малко от две минути преди финалната сирена резултатът бе равен – 84:84, след което обаче последваха невероятни отигравания на Пиърс и компания. 35 секунди преди края Бостън вече водеше с 90:84 – страхотно постижение, предвид факта, че в третата част отборът изоставаше с 15 точки.