След като преди дни спечелиха Купата на БФБ, момчетата от баскетболният отбор на Балкан до 14 години, ще играят финал и за шампионската титла. Вов втория полуфинал те спечелиха срещу БУБА баскетбол с 1 точка разлика - 72-71 (14-16, 27-26, 22-15, 9-14). И в утрешния полуфинал ще играят с Доростол Силистра, победил в първия полуфинал Вълци Разград със 72-62.

Срещата с БУБА баскетбол бе изключително оспорвана. На полувремето Балкан изоставаше с точка разлика - 42-41. Спечели третата четвъртина с 22-15 и продължи да води в резултата и в последата.

Последните пет минути обаче след 70-65 в тяхна полза момчетата на Балкан не можаха да вкарат кош от игра. Техните съперници намалиха до 1 точка. При оставаши 11 секунди Марин Йошовски бе фаулиран и вкара и двата наказателни удара за 72-69, до края БУБА вкара кош две секунди преди края за окончателното 72-71 за Балкан.

На финала съперник на нашите момчета ще бъде Доростол, който преди по-малко от седмица победиха на финала за Купата в Разград с 68-55.