Отборът на Славия претърпя голям резил в днешния 1/16-финал в турнира за Купата на България. След като вчера наставникът на "белите" Стевица Кузмановски заяви, че няма да подцени срещата, която се игра в Мездра, и ще заложи на титулярите си, днес славистите показаха слаба игра и напуснаха рано-рано турнира за държавната купа. Головете паднаха през второто полувреме.

Три минути след подновяването на играта Симеон Баев прониза вратата на най-стария столичен клуб, а в 69-ата минута Борислав Боянов покачи сензационно на 2:0 за Ботев (Криводол). Отговорът на столичани дойде в 77-ата минута, когато Зоран Златковски вкара почетното попадение за гостите. След почивката на терена се появи и звездата на "белите" Благой Георгиев, който обаче не успя да помогне на отбора си, а в края на няколко пъти пробва да си изпроси дузпа. Така Славия отпадна безславно от турнира за Купата, с което приключи възможността тимът на Венци Стефанов да спечели ценен трофей и през този сезон.

БОТЕВ (КРИВОДОЛ) - СЛАВИЯ 2:1