Тази вечер в предпоследната си предсезонна проверка мъжкият баскетболен отбор на Балкан спечели мача с домакините от Берое с 81-68 (22-8, 22-18, 17-26, 20-16).

Още след първите пет минути балканци поведоха с 14-5 и спечелиха първата четвъртина с 22-8.  В средата на втората Балкан вече имаше аванс от 20 точки  - 34-14, а на полувремето водеше с 44-26.

В третата част домакините стопиха част от изоставането си и след този период резултатът бе 61-52 в тяхна полза. В последните десет минути Балкан отново превъзхождаше и победи с 13 разлика - 81-68.

С 16 точки за Балкан най-резултатен бе Иван Гаврилович. По 12 вкараха Николай Грозев, Андрей Иванов и Къртис Джоунс.

Последната контрола на Балкан преди началото на сезона е в понеделник, 30 септември, когато от 18 часа в Арена Ботевград ще играе с Шумен.