Броени дни след като прекъсна двугодишната победна серия на Лукойл Академик, отборът на Левски записа трето поредно поражение в група “B” на Балканската лига, този път в столичната зала “Христо Ботев” със 74:83 от македонския Фершпед Работнички. Възпитаниците на Тити Папазов бяха много далеч от класата, която показаха в двубоя срещу Лукойл и след безлично първо полувреме заслужено загубиха.

Маркъс Хол се отличи за Левски с 22 точки и 2 асистенции. Стефан Георгиев наниза 14 точки и овладя 7 борби, докато Асен Великов завърши с 13 точки и 6 откраднати топки. Тони Шимич бе най-резултатен за гостите със 17 точки, 5 борби и 4 асистенции, а Огнен Стояновски добави 15 точки.

Двубоят започна със слабо концентрирана игра от страна и на двата отбора, но играчите на Работнички успяха да натрупат бърз актив, при 16:10 след първите 10 минути. До почивката гостите от Македония напълно надиграха своите съперници като авансът им бързо нарастна до 19 точки, при 38:19, а до края на втората част резултатът стана 43:26. В началото на третата четвърт двубоят продължи да се развива по същия начин, като след 25 минути игра преднината на гостите бе 18 точки. До края на частта обаче “Сините” направиха серия от 15-1 точки и намалиха до 50:54.

В началото на заключителните 10 минути Маркъс Хол пое нещата в свой ръце и бързо изравни за 54:54. Гостите отговориха с две последователни тройки, повеждайки с 6 точки. Асен Великов от фауллинията и Станислав Славейков след бърза атака намалиха изоставането на Левски до само 2 точки, при 66:68. Тасовски обаче обаче отговори с тройка и триточково отиграване, което отдалечи “Cините” от победата. 1:21 минути преди края резултатът бе 75:67.  До финалната сирена обаче силите на възпитаниците на Тити Папазов стигнаха единствено до крайното 83:74.