Рилски Спортист направи страхотен мач и спечели с 91:77 гостуването си на Левски в среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят между двата тима бе изтеглен днес, заради участието на българските клубове в Балканската лига идната седмица, като Рилски спортист ще приеме ОКК Белград, а Левски гостува на Фени в Македония.

Гостите от Самоков започнаха много силно срещата в зала "Универсиада" и спечелиха първата четвъртина с 19:24, а на полувремето водеха с 32:46. Третата част също бе за самоковци, а в началото на четвъртата разликата в тяхна полза достигна своя пик от 32 точки. До края сините успяха само да направят поражението си с по-прилична разлика.

Бранко Миркович и Анте Билобърк се отличиха с по 17 точки за победителите, Филип Вукосавлевич записа на свое име 14 точки. За Левски най-резултатен бе Арън Харпър с актив от 14 точки. Четирима състезатели - Джарет Хауел, Димитър Ангелов, Йордан Бозов и Васко Евтимов, приключиха мача с по 10 точки на свое име за "сините".