Челси продължава с перфектния си ход под ръководството на Гуус Хидинк и записа трета пореднапобеда в първенството и общо четвърта с холандския специалист на кормилото, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Портсмут. Единственото попадение за лондончани реализира Дидие Дрогба в 79-ата минута. Африканецът матира бойкия тим на Помпи, който след почивката се опита с всички сили да стигне до победата.

Успехът под непрестанния дъжд в южния град доближи "сините" само на четири точки от лидера в класирането Манчестър Юнайтед, който утре гостува далеч на север на Нюкасъл Юнайтед.

Успехът бе от изключително значение за гостите, както се видя от реакциите на водещите играчи на тима след последния съдийски сигнал. Домакините, които са пряк участник в битката за оцеляване, представиха нов силен мач и създадоха доста работа на Петер Чех след почивката на тежкия за игра терен на "Фратън парк", но в крайна сметка бяха сломени от кинжалния удар на Дидие Дрогба в 79-ата минута.