Отборът на Тромсьо Сторм, в който втори сезон играе ботевградчанинът Галин Михайлов, победи Улрикен Ийгълс с 88-71 в първия мач от плейофите и поведе с 1-0 във финалната серия. Пред 1365 зрители в залата на намиращия се на 200 км зад Полярния кръг тимът на домакините превъзхождаше изцяло своя съперник, който се държа само първата четвъртина.

Галин Михайлов е трети по резултатност в този мач, като отбеляза 14 точки срещу бившия си тим. За 36 минути Галиса вкара 4 тройки от 7-те си опита, подаде и 5 завършващи паса на своите съотборници. Най-резултатен от тях бе центърът Taj Finger, отбелязал 31 точки, Ronald Timus завърши с 19.

Финалната плейофна серия в шампионата на Норвегия се играе до 3 победи в 5 срещи. Втората, на която Тромсьо Сторм отново е домакин, е утре, 22 март. По програма следващите два мача са в Берген - на 27 и 28 март. Ако се стигне до пета среща, тя ще бъде на 1 април в Тромсьо.