България оцеля по пътя си към баражите за световното първенство, благодарение на невероятния пропуск на Роби Кийн в 93-ата минута на мача Италия - Ейре. Тогава бившият съотборник на Митко Бербатов ритна топката в аут, след като малко преди това бе докарал резултата до 1:1. Ако ирландците бяха спечелили двубоя, казвахме сбогом на световното. Сега сме на пет точки зад Ейре, с мач по-малко и директен сблъсък с "детелините" на "Васил Левски".

Двубоят започна трагично за...нас. Още в 5-ата минута Пацини от домакините получи пресилен директен червен картон. Все пак само 240 секунди по-късно "адзурите" поведоха с 1:0 с попадение на Якуинта. С човек повече момчетата на Трапатони бяха далеч по-активни и само благодарение на Буфон се добраха едва до точката в заключителната част на двубоя - в 86-ата минута Кийн направи отблизо 1:1.

В другия мач от групата Грузия и Черна гора извъртяха нулев хикс в Тбилиси.