Барселона записа поредната си изразителна победа от началото на сезона в Испания. В дерби мач от 32-ия кръг, каталунците разгромиха с 4:0 тима на Севиля, като по този начин възстановиха аванса си от 6 точки на върха в класирането пред Реал.

Възпитаниците на Гуардиола започнаха отлично мача и още в 3-ата минута Андрес Иниеста откри резултата с изумителен удар от повече от 20 метра. Четвърт час по-късно Самуел Ето'о отбеляза дежурното си попадение и удвои преднината на домакините.

По подобие на първата част, Барса стигна до бърз гол и след почивката. В 49-ата минута Шави Ернандес попадна в прегръдките на съотборниците си и вдигна на крака за трети път "Камп Ноу". След още 5 минути резултатът набъбна до 4:0, а този път попадението бе дело на Тиери Анри.

До края на срещата възпитаниците на Пеп Гуардиола видимо намалиха оборотите и нови голове нямаше.

Така Барселона остава убедителен лидер в класирането с актив от 81 точки. Севиля е на трето място с 57, но вече има аванс само от 2 пред Валенсия, които победиха Бетис с 2:1.