Челси пропусна да излезе на точка зад втория във Висшата лига Ливърпул, след като стигна само до равенство 0:0 с Евертън. Мачът на "Стамфорд Бридж" се отличи с много пропуски, като за ремито могат да съжаляват и двата отбора.

Евертън се представи много добре преди почивката. В 34-ата "карамелите"организираха много бърза контра. Жо намери Кейхил в наказателното поле, той се обърна и стреля, но Чех спаси.

Малко преди това Лейтън Бейнс падна в наказателното поле на лондончани, като останаха съмнения за дузпа. С три сериозни пропуска през първата част се отличи бразилецът Жо.

Веднага след почивката Кейхил можеше да открие след удар с глава. В 58-ата Дрогба намери добре Анелка, но французинът би встрани от вратата на Евертън.

С напредването на мача натискът на Челси ставаше все по-силен, но отбраната на гостите издържа. Нещо повече - Лескът и Кейхил направиха поредните си пропуски в 82-ата минута. Малко по-късно непростим пропуск направи и Пиенаар.

В последните секунди Дрогба можеше да остави трите точки в Лондон, но ударът му срещна напречната греда.