Атлетико Мадрид взе за втори път в историята си Суперкупата на Европа, след като разгроми Челси с 4:1 в Монако. Носителят на Лига Европа триумфира напълно заслужено благодарение на хеттрик на звездата си Радамел Фалкао, който се разписа три пъти още преди почивката. Един гол добави централният защитник Миранда. Европейският първенец Челси тотално бе надигран и логично загуби.

За Атлетико Мадрид това е шести международен трофей и четвърти в последните 2 години. Дюшекчиите са спечелили два пъти Лига Европа (2010, 2012), два пъти Суперкупата на Европа (2010, 2012), веднъж КНК (1962), както и Интертото (2007).

Фалкао удари греда, а след това откри резултата в 7-ата минута. В 19-ата покачи на 2:0 с фамозно изпълнение, което напомни един от головете му срещу Атлетик Билбао на финала за Лига Европа през май. После отново Фалкао удари греда, преди да направи 3:0 в последната минута на първата част. След паузата Миранда вкара за 4:0 след статична ситуация. Гари Кейхил отбеляза почетния гол за Челси.