Наполи върна интригата за титлата в Серия А, като победи Интер в последен мач от 33-и кръг. Тимът на Роберто Донадони надделя 1:0 над шампионите. Така преднината на нерадзурите в класирането остана 7 точки пред Милан. До края има още 5 кръга.

Интер не бе губил в Серия А от 3 месеца. Последното поражение на тима на Жозе Моуриньо бе на 18 януари срещу Аталанта - 3:1. След това нерадзурите имаха 9 победи и 4 равенства. Загубата за Интер бе едва трета този сезон в калчото.

Единственият гол в мача вкара бившият нападател на Ювентус Марсело Салайета. Уругваецът се разписа в 73-ата минута.

Това бе първи гол за Наполи след 507 минути суша на "Сан Паоло". Интер пък отново загуби в Неапол, както и миналия сезон. Нерадзурите не са печелили на този стадион от 1997 г. Победата бе първа за Роберто Донадони начело на Наполи, след 4 равенства и 1 загуба в предишните му мачове начело. Това бе първа победа за южняците след 14 мача без успех или 104 дни.