Футболистите на "Балкан" победиха гостуващия "Марек" с убедителното 3-1 в мач от 23-ия кръг на Западната "Б" група. С този победа те опровергаха напълно преддварителните допускания, че ще бъдат благоклонни предвид острата нужда от точки на тима от Дупница.

Ден преди мача старши отговори на наш директен въпрос, че "зелените" ще играят само за победа и отхвърли всякакъв вид подмятания относно липсата на феърплей. Слек края на мача старши треньорът на "Марек" Атанас Джамбазки ядосано се провикна на всеослушание към човек от щаба на "Балкан": "Кажи на Кано, че нещата се обръщат. Все някога и на тях ще им дотрябват точки".

Домакините откриха резултата в 9-та минута с гол от дузпа, реализиран от Петър Петроз. Тя стана след изключително неадекватна реакция на един от най-опитните футболисти на "Марек" - Георги Караканов. При високо центриране в наказателното поле той игра като вратар  и изби топката с ръка, без да има реална голова опасност.

В 38-та минута Мариян Христов отбеляза страхотен гол. Той засече топката с глава след отлично подаване от фаул на Димтър Кръстев и от 13 метра остави безпомощен дупнишкия Дзоф.

След почивката играчите на "Марек" заиграха с трима нападатели , започнаха постоянни атаки и създадоха две опасни меллета, при които обаче не можаха да отбележат гол. Този щурм свърши в 60-та минута, когато Караканов направи втора глупост - той получи директен мчервен картон заради острата му реакция към главния рефер.

Гостите продължиха в опитите си да стигнат до попадение, още повече че и "балканци" останаха с десет души след втория жълт картон на Димитър Кръстев  Но такова  падна пак в тяхната врата. В 85-та минута, отново за отявлена игра с ръка в наказателното поле, главният рефер Георги Игнатов отсъди втора дузпа в полза на "Балкан" и Петър Петров отново бе точен.

Ддве минути преди края Кирил Кръстев се възползва от отпускането на домакините и отблизо вкара единствения гол за "Марек".

Елитният рефер Георги Игнатов ръководи авторитетно - той изгони по един човек от двата отбора, равни на брой - по 5, бяха и жълтите картони.

Балкан - Марек 3-1 (2-0)

1-0 Петров 9 мин (д)

2-0 М. Христов 38 мин

3-0 Петров 85 мин (д)

3-1 Кръстев 88 мин

"Балкан": Ивчев, Ст. Иванов, Пейков, Стоянов, Арангелов, Степанов, Стойчовски (90 - Тодоров), М. Христов, Кр. Иванов (39 - Стоименов), Кръстев, П. Петров (86 - Ръждев)

"Марек": Василев, Вергилов (46 - Валентинов), Я. Кючуков, Г. Тодоров, Методиев (28 - Трифонов), Сандански, Караканов, Таскович,Брестовички, Ненков, Е. Тодоров (78 - К. Кръстев)

Рефери: Георги Игнатов, Кирил Манолов, Иво Колев