Баскетболистите на Евроинс Черно море удариха носителя на Купата на България Левски със 71:70 и се класира на финала на шампионата, където ще срещнат шампионите от ЛукОйл-Академик.

Да подкрепят Левски в зала ”Христо Ботев” бяха дошли наставникът на футболния клуб Емил Велев – Кокала, спортно-техническият-директор Даниел Боримиров и вратарят Божидар Митрев.

Варненци поведоха в началото с 3:0 и задържаха аванса си до 21:18. ”Сините” намалиха разликата само до 1 точка при 16:17 след кош на влезлия като резерва Бойко Младенов. Краят на първата част дойде при резултат 21:18 за Евроинс Черно море.

Домакините от Левски изравниха още в началото на втората част – 21:21 и дори поведоха с 22:21. Бойович от Евроинс Черно море успя да открадне една топка и със зрелищна забивка отново изведе варненци напред 23:22. Последваща 4 безответни точки за ”сините” и възпитаниците на Тити Папазов дръпнаха с 4 точки – 27:23. Варненци изравниха при 27:27 след тройка на Желко Бойович. Постепенно Левски наложи своя стил на игра и успя да поведе убедително с 35:29. Тройка на Юли Радионов намали разликата само но 3 точки – 34:37. Това принуди Тити Папазов да поиска прекъсване. ”Сините” запазиха аванса си от 3 точки до край на втората част 39:36, при която се оттеглиха на почивката.

Гонитбата в резултата продължи и след началото на третата част. Левски се откъсна с 4 точки след два вкарани наказателни удара на Казлаускас – 44:40. Макинтош върна надеждите на варненци – 44:46. Стефан Георгиев – Торо изведе Левски до 6 точки аванс, след като вкара кош от подкошието, а малко по-късно реализира и два наказателни удара – 52:46. Куцопулос намали до 50:54. Чарли Джоунс вкара два наказателни удара и Левски дръпна с 56:50. Станислав Славейков и Стефан Георгиев вкараха по 2 точки, а ”сините” поведоха с 10 точки – 60:50. Казлаускас вкара тройка, а Левски поведе с 14 точки – 64:50. Варненци преминаха на зонова защита и тя даде резултат почти веднага – Евроинс Черно море намали до 4 точки разликата – 60:64. Двата отбора започнаха да допускат много грешки, от което по-добре се възползваха гостите, които намалиха до 62:65. Кори Макинтош вкара тройка и изравни резултата - 65:65. Юли Радионов успя вкарва 2 точки и Евроинс Черно море успя да поведе 67:65, точно 3 минути преди края на мача.
Нов кош на Макинтош и варненци поведоха с 4 точки. Славейков вкара два наказателни 67:69. Казлаускас успя да вкара тройка 17 секунди преди края на мача и Левски отново излезе напред със 70:69.
70:71 Сашо Янев довкара топката която Макинтош не можа да вкара след индивидуален пробив. При последвалата атака Чарли Джоунс стреля от тройката, но неуспешно и така варненци спечелиха мача със 71:70, а с това и полуфиналната серия с 3-2 победи.

Варненци успяха да спечелят серията, след като губеха след първите два мача с 0-2 победи.