Футболистите на Балкан загубиха като гостуването си на Чавдар Етрополе с 4-1 в последния си мач от шампионата на Западната Б група. "Зелените" се държаха около половин час, но с много пукнатини в защитата. В 33-та минута бранителите изпуснаха капитана на етрополци да излезе сам срещу Ивчев. Вратарят го фаулира, реферът Николай Йорданов от Габрово отсъди дузпа, но Евгени Игнатов улучи страничния стълб от бялата точка. Три минути по-късно обаче нападателят се реваншира по най-добрия начин, като размина защитника Николай Стоянов и отбеляза красив гол.

През второто полувреме балканци започнаха видимо решени да търсят изравняване. Трагичната игра най-вече на защитата обаче доведе до точно обратното. За шест минути  между 67-та и 73-та домакините вкараха цели три гола. Вторият оттново бе дело на Игнатов, който безспорно бе най-добрият ирач в мача. Следваите два отбеляза тъмнокожият Георги Пашов. В добавеното време на мача влезлият като резерва Димчо Ръждев успя да спаси отбора си от капото.

Така Чавдар Етрополе запази четвъртото място във временното класиране. Балкан остана пети, като изравни най-доброто си постижение от участие във втория ешелон.

Директно в А група влиза Монтана. Бараж с втория от Източната Б група - Нафтек, ще играе Спортист Своге.

Освен извадения от групата Спартак Плевен, в по-долна дивизия изпада и Чавдар Бяла Слатина. До сряда ще трепери и Марек, който също ще изпадне, ако в баража Спортист Своге загуби от Нафтекс.

Всички резултати от последния 30 кръг на Западната Б група:

Чавдар Етрополе - Балкан 4-1, Видима-Раковски - Спортист 2-2, Академик - Чавдар БС 2-0, Монтана - Ком-Миньор 4-0, Криводол - Пирин ГД 1-0, Белите орли - Банско 2-1, Етър - Марек 1-1 и Р. спортист - Спартак Пл 3-0 сл.