Отборът на БАТЕ (Борисов) отстрани Литекс (Ловеч) от турнира Лига Европа, след като в мача реванш от плейофите в турнира, игран на градския стадион в Ловеч се наложи с 4:0 след продължения, 1:0 в редовното време.

Футболистите на Станимир Стоилов изпуснаха куп положения в редовното време на мача и бяха наказани в 87-та минута, когато след изпълнение на корнер Сосновски наказа грешка на домакините и отбеляза за 0:1.

При същия резултат завърши пъравата среща преди седмица в Борисов и се наложи изиграването на две продължения по 15 минути.

В първото БАТЕ си гарантира участието в групите на турнира след като отбеляза две попадения чрез Родионов (95’) и отново Сосновски (98’).

В 119-та минута Барт от състава на Литекс си отбеляза автогол и оформи крайното 0:4 в полза на БАТЕ.

Феновете на Литекс останаха крайно разочаровани от несбъднатата мечта за групите на Лига Европа и нападнаха наставника на отбора Станимир Стоилов със скандирания "Оставка, Оставка и Говедо, Говедо".