Шампионът на България Литекс пертърпя неприятна домакинска загуба с 1:2 от укранския колос Динамо Киев в първи плейофен двубой за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

Гостите откриха резултата много рано, след реализирана дузпа на Нинкович. Пет минути по-късно Христо Янев вкара от воле гол-мечта за Литекс, но петнайсетина минути преди края на срещата Браун довърши ловчанлии, след гол с глава.

Така преди реванша в Киев идната седмица славният Динамо ще има комфортна преднина. Това бе и трета поредна загуба на литекс в евротурнирите.

Като цяло момчетата на Любослав Пенев изиграха много добър мач, на високо темпо, със самочувствие и със сигурност няма да вдигнат бялото знаме още сега.

Реваншът между двата отбора ще се играе на 25-ти август в Киев, като е възможно и да видим на терена голямата звезда на украинците Андрий Шевченко, който пропусна срещата в Ловеч заради счупена скула.

Литекс - Динамо Киев  1:2

0:1 Нинкович - 8', дузпа
1:1 Янев - 13'
1:2 Браун - 77'

Литекс:  Винисиус, Занев, Итуа Онанга (Пламен Николов - 60'), Бодуров, Жос (Георги Миланов - 68'), Янев, Том, Цветков, Мирасема, Илия Миланов, Кодо (Светльо Тодоров - 70')

Динамо Киев:  Шовковски, Данило Силва, Бетао, Попов, Юсуф, Вукоевич, Ерьоменко, Нинкович (Харуна - 60'), Ярмоленко (Алиев - 78'), Браун, Милевски (Гармаш - 92')